EQUUS 175N BH

EQUUS 175N BH 2023

Základné prevedenie lesného traktora EQUUS 175N BH určeného na úväzkové približovanie dreva navijakom s ťažnou silou až do 16 t. Vysoká pevnosť rámov, najnižšie ťažisko v danej triede a vynikajúca priechodnosť ho predurčujú na prácu v tých najnáročnejších podmienkach. Kompaktný, obratný a silný lesný traktor s pevnými nápravami a axiálnym stredovým ložiskom.

Rozmery EQUUS 175N BH

rozmery equus 175n bh

 • P

  Petr T.

  Hodnotenie: 5 / 5

  Jsem velmi spokojený, využívám maximalní kapacity navijáku, protože dělám speciálně lanovkové porosty.

 • J

  Juraj L.

  Hodnotenie: 5 / 5

  Ťahám v drvivej väčšine buky a je to neporovnateľný výkon oproti starým strojom.

 • Lesy OZC

  Hodnotenie: 5 / 5

  Využívame EQUUS pre ťažbu v najnáročnejších podmienkach a nemôžeme si ho vynachváliť. V porovnaní s konkurenciou ma lepšiu spotrebu na vyťažené drevo.

 • Marek Vlach

  Hodnotenie: 5 / 5

  EQUUS 240 pre mňa bol splnený sen o traktore so širokým využitím a výkonom.

Fotografie EQUUS 175N BH

Technické parametre a vybavenie EQUUS 175N BH

Doplnková výbava

Pneumatiky
540/70-30 ALLIANCE FOREST min. šírka 2470 mm
23.1 - 26 ALLIANCE FOREST min. šírka 2470 mm
23.1 - 26 NOKIAN FOREST min. šírka 2470 mm
28L - 26 ALLIANCE FOREST min. šírka 2700 mm
28L - 26 NOKIAN FOREST min. šírka 2700 mm

Záberové REŤAZE EQUUS green line, (made by RUD)
EQUUS TA14 ( blato +skaly) 14 mm 23.1-26
EQUUS TA14 ( blato +skaly) 14 mm 540/70x30,5
EQUUS TA16 ( blato +skaly) 16 mm 23.1-26
EQUUS TA16 ( blato +skaly) 16 mm 540/70x30,5
EQUUS BD20-16 ( blato ) 16 mm 23.1-26

Kabína
Klimatizácia
Rádio MP3/USB/Bluetooth
Elektrické otočné pracovisko
Zadná kamera – základná verzia
8 x pracovné svetlá LED
Cyklovač stieračov
Imobilizér
Aretácia rámu

Sedadlo
GRAMMER - pneumaticky odpružené + opierky
GRAMMER ACTIMO XL - pneumaticky odpružené + opierky + vyhrievanie + držiaky joystickov
GRAMMER EVOLUTION - pneumaticky odpružené + opierky + vyhrievanie + držiaky joystickov +
+ ventilácia + bedrové dofukovanie + 3 smerné odpruženie

Predohrev/Nezávislé kúrenie
- motora a kabíny
- motora, kabíny a hydraulického oleja

Naviják
Ťažná sila navijaku až 15 t
Kapacita bubna až 2x 160 m, Ø14 mm
Oceľové valcované laná 2x 115 m, Ø14 mm
Oceľové valcované laná 2x 160 m, Ø14 mm**
Reťazové úväzky 2x2,5m + klzáky 2x3ks
**po konzultácii možnosť objednať aj iný rozmer lana

Diaľkové ovládanie B&B Telenot
- pre navijak
- pre navijak a pojazd

Vývod
- bez pojazdu (na zatáčanie oja)
- na pojazd (záleží od vlečky)

Predná radlica
Zuby (drapáky) na prednej radlici
Skrinky na náradie na prednej radlici
Držiak na motorovú pílu

BIO-BALÍK
Bioodbúrateľný hydraulický olej + dodatočný filtračný okruh pre BIO olej

Ťažné zariadenie 
– manuálne
– automatické

Brzdy pre príves
- Olejové
- Vzduchové

Čelný nakladač
- TracLift TL 340 SL
- Hauer: Front loader XB 130

PTO
- BASIC 50KW
- PROFI 110KW

Ostatné
Predpríprava pre inštaláciu hydraulickej ruky
Hydraulické čerpadlo 130 cm3 do max. 310 BAR
Zmena farby (okrem rámov, prednej radlice a zadného štítu)
Vákuová pumpa na hydraulický olej
Fun-Drive chladenie

V prípade, ak ste Vami požadovanú výbavu nenašli v zozname, neváhajte nás jednoducho kontaktovať!

Ukážky sily EQUUS 175N BH

no alt

Technická špecifikácia

Motor

Motor

Motor CUMMINS je vhodný na prácu v nižších úsporných otáčkach, kedy má najväčšiu silu. Turbodúchadlo navrhnuté spoločnosťou Cummins je kľúčovým komponentom pri dosahovaní výnimočného výkonu a odozvy na rýchlejšie cykly. Nielenže získate vyšší výkon - spotrebujete menej paliva. Architektúra bez EGR znižuje zložitosť, zvyšuje spoľahlivosť a znižuje nároky na priestor chladiaceho systému.

CUMMINS B4.5 Stage V:

Max. výkon: 129 kW (175 PS) pri 2200 ot.
Max. krútiaci moment: 780 Nm pri 1500 ot.
Počet valcov: 4
Objem valcov: 4,5 l
Palivová nádrž: 170 l
Nádrž AdBlue: 37 l

Prevod - transmisia

Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Hydrostat má vysoké brzdné vlastnosti, bez nutnosti používať prevádzkovú brzdu. Hydrostat je doplnený mechanickou dvojrýchlostnou rozvodovkou NAF s možnosťou odpájať zadnú nápravu 4x4/4x2, pre prepravu po pozemných komunikáciách. Hydrostatická transmisia EQUUS má preukázateľne vyššiu účinnosť v rýchlostiach do 18 km/h v porovnaní s 2-hydromotorovou verziou od konkurencie.

Pracovná hydraulika

Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3/ot., s výkonom 286 l/min pri 2200 ot. Maximálny pracovný tlak je 350 bar.
Riadenie systému zabezpečuje ETL určené na sledovanie momentálneho výkonu spaľovacieho motora, nezaťažuje a neznižuje otáčky spaľovacieho motora pri záťaži.

Nápravy

Typ: NAF pevné
Nápravy nemeckého výrobcu NAF sú jednotkou v lesných strojoch. My sme vsadili na ťažkú radu už v základe, bez príplatku. Nápravy majú 100% mechanickú uzávierku, zvlášť pre prednú a zvlášť pre zadnú nápravu. Prevádzková aj parkovacia brzda sú umiestnené v olejovej náplni vo vnútri nápravy. Prevádzková dvojokruhová brzda je riadená hydraulickým systémom REXROTH. Parkovacia brzda je mechanicky zaistená, ktorá sa elektro-hydraulicky odisťuje. Pri poruche tlaku sa automaticky aktivuje, zabrzdí stroj.

Rámy

Predný a zadný: zváraný z oceľových plechov S690QL - vysokopevnostná oceľ.
Rámy sú kompletne pozvárané z vysokopevnostnej ocele, ktoré sa podieľajú na vysokej tuhosti a dlhej životnosti stroja. Traktor sa skladá z dvoch samostatných rámov spojených zvislými čapmi a axiálnym ložiskom. Kombinácia zvislých čapov umožňujúceho 45° zalamovanie rámov a axiálneho ložiska umožňujúceho 15° výkyv rámov s funkciou aretácie pomocou dvoch hydraulických valcov.

Kabína

Kabína vo vlastnej produkcii EQUUS je zárukou najvyššej bezpečnosti pre operátora. Na rozdiel od konkurencie, bezpečnostné skúšky kabíny EQUUS sú vykonávané v kategórii T1a, a preto musia spĺňať až o 75% prísnejšie podmienky skúšok ROPS, FOPS a OPS. Kabína traktorov EQUUS je odhlučnená, vyklápacia smerom k motoru, čo umožňuje pri servise ľahký prístup z obidvoch strán traktora. Kabína má bezpečnostné dymové sklá s 20% odrazom slnečných lúčov. Kabína poskytuje operátorovi ergonomické pracovné prostredie a dobrý výhľad na všetky strany. Má najnižšie uloženie od zeme pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie a to pri zachovaní vynikajúcej priechodnosti stroja. Dvere sú z obidvoch strán traktora. V základnej výbave je klimatizácia Webasto s kúrením, osvetlenie vo vnútri kabíny, rádio s bluetooth – handsfree a mechanicky odpružená sedačka (na želanie je aj sedačka pneumaticky odpružená, s vyhrievaním, ventiláciou a bedrovým dofukovaním). V doplnkovej výbave je elektricky otočné pracovisko o 315° s pedálmi na otočnej podlahe sedačky.

Navijak EQUUS 2BN

Dvojbubnový navijak vlastnej výroby má v základnej výbave prevodovku s čelným ozubením, čo predstavuje úplnú špičku medzi lesníckymi navijakmi. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS, ktorý sa automaticky reguluje za účelom zefektívnenia práce. Navijak má ťažnú silu 10 t s možnosťou navýšenia na 16 t. Kapacita bubnov 2 x 115 – 160 m (Ø14 mm). Navijak je dvojrýchlostný s maximálnou rýchlosťou 1,35 m/s. Špeciálnou doplnkovou výbavou je hydraulické odvíjanie lana - hydromotory poháňajú kladky a tie plynule vyťahujú laná z bubnov navijaku, čo uľahčuje manipuláciu s ťažkým oceľovým lanom.

Ďalšou špeciálnou výbavou na želanie je pomocný navijak HAFO, ktorý slúži na vytiahnutie ťažkého oceľového lana prostredníctvom nylonového lanka ku kmeňom stromov. Celková dĺžka nylonového lanka môže byť až 350 m. V doplnkovej výbave nájdete aj možnosť inštalácie špeciálnych funkcii pri používaní navijaku a to plynulý rozbeh navíjania, dobeh navíjania a nastavovanie rýchlosti navíjania aj odvíjania. Ďalšou novinkou je prítlačný valček v bubne navijaku, ktorý slúži ako ukladač lana, vďaka čomu sa lano pri navíjaní ukladá do pravidelných závitov, výsledkom čoho je dlhšia životnosť lana.

Zadný štít

Sklopný zadný štít je vyrobený z vysokopevnostného materiálu. Horná hrana štítu je vybavená úchytmi pre úväzky. Súčasťou zadného štítu sú extrémne silné sférické lanové kladky. Na výber je tiež štít so samostatne zdvižným štítom pre zdvih kladiek do výšky takmer 2,3 m. Spodná hrana štítu je po zdvihnutí v optimálnej výške, pre zachovanie dobrej svetlosti a dostatočne veľkého nájazdového uhlu pre bezproblémové prekonávanie strmých svahov pri cúvaní. Základná šírka zadného štítu je 2400 mm. Na výber sú nasledovné zadné štíty:

Predná radlica

Sklopná radlica so zosilnenou spodnou lištou a so zábranami proti prevaleniu guľatiny. Vďaka vysokému zdvihu radlice má traktor veľký nájazdový uhol, čo je veľkou výhodou pri schádzaní zo strmých svahov. Na výber je niekoľko druhov a šírok radlice. Ako doplnok je možné na radlicu namontovať skrinky na náradie, palce pre uchopenie guľatiny aj zvýšenie zdvižnej sily radlice na 6t. Na požiadanie je možné dodať aj špeciálnu (planírovaciu) radlicu, ktorú je možné natáčať okolo horizontálnej osi pomocou 2 hydraulických valcov podľa sklonu terénu. Predná radlica je v základe vybavená držiakom motorovej píly. Základná šírka prednej radlice je 2200 mm. Na výber sú radlice:

Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie HBC je šikovné a praktické obzvlášť vhodné na použitie v lesníctve. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP.

Fotogaléria EQUUS 175N BH

Uvažujete o hydraulickej ruke? Pozrite si aj náš EQUUS 175N UN.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať