• SK EN DE FR

EQUUS 240 UN

Model EQUUS 240 UN je najväčší a najrobustnejší 4-kolesový skidder s hydraulickou rukou v portfóliu EQUUS, určený predovšetkým pre klientov ktorý požadujú skutočne silný traktor s nižšou spotrebou než traktory so 6-valcovými motormi. EQUUS 240 UN je poháňaný silným 4-valcovým motorom VOLVO PENTA, je vybavený osvedčeným navijakom s ťažnou silou až do 16 t a hydraulickou rukou z konceptu ťažkej rady určenou nielen na manipuláciu, ale aj ťahanie drevnej hmoty.

Lesný kolesový traktor EQUUS 240 UN, ktorého hlavnými atribútmi sú robustnosť, šetrnosť a spoľahlivosť. Stroj s jednoduchou obsluhou bez zbytočných elektronických komponentov, ktorý spĺňa súčasné náročné kritériá, vybavený najmodernejším hydrostatom s perfektne zvládnutým chladením umožňuje kombináciu vysokovýkonného lesného stroja s možnosťou presunu po cestných komunikáciách rýchlosťou 40 km/h do vzdialenosti viac ako 100 km! Najnižšie ťažisko v danej triede ho predurčuje na prácu v tých najnáročnejších terénoch.

Rozmery EQUUS 240 UN

  • 1
  • 2

Fotografie EQUUS 240 UN:

Technická špecifikácia EQUUS 240 UN

EQUUS 240 UN je poháňaný silnejším motorom VOLVO PENTA s výkonom 238 PS (175 kW) a je vybavený dvojbubnovým navijakom s ťažnou silou až do 16 t. Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3, s výkonom 286 l/min pri 2200 rpm. Maximálny pracovný tlak je 350 bar. 

Motor VOLVO PENTA

motor equus

EQUUS ako jeden z prvých výrobcov lesných traktorov nainštaloval najmodernejší motor VOLVO PENTA, ktorý spĺňa požiadavky najprísnejšej emisnej triedy STAGE V. Tento 4-valec s priamym vstrekovaním paliva vám svojím výkonom 238 PS a krútiacim momentom 950 Nm poskytne výkon porovnateľný s väčšími a drahšími 6-valcovými motormi, pričom je ľahší, úspornejší a ohľaduplnejší k životnému prostrediu.

Typ: VOLVO PENTA TAD583VE Stage V 4-valec
Výkon: 175kW (238PS) pri 2300rpm
Krútiaci moment: 950Nm pri 1300rpm
Druh: naftový, s priamym vstrekovaním paliva (Electronic Common Rail)
Objem valcov: 5,1l
Palivová nádrž: 170l
Nádrž AdBlue: 25l

Prevod - transmisia

Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Používajú sa 3 prevádzkové módy pre celý rozsah prác. Hydrostat má vysoké brzdné vlastnosti, bez nutnosti používať prevádzkovú brzdu. Hydrostat je doplnený mechanickou dvojrýchlostnou rozvodovkou NAF s možnosťou odpájať zadnú nápravu 6x6/6x2, pre prepravu po pozemných komunikáciách. Vďaka hydrostatu s perfektne zvládnutým chladením sa traktor dokáže presúvať po ceste rýchlosťou až 32 km/h vpred aj vzad. Pre stroje, kde sa očakáva, že sa bude prevažný čas pracovať v rýchlostiach vyšších ako 18 km/h ako hlavne v komunále, v poľnohospodárstve sa odporúča použiť dvoj-hydromotorovú verziu hydrostatu tiež nazývanú Twin Power.

Nápravy NAF STT

Nápravy NAF nemeckého výrobcu sú jednotkou v lesných strojoch. My sme vsadili na ťažkú radu už v základe, bez príplatku. Nápravy majú 100% mechanickú uzávierku, zvlášť pre prednú a zadnú nápravu. Prevádzková aj parkovacia brzda sú umiestnené v olejovej náplni vo vnútri nápravy. Prevádzková dvojokruhová brzda je riadená hydraulickým systémom Rexroth. Parkovacia brzda je mechanicky zaistená, ktorá sa elektro-hydraulicky odisťuje. Pri poruche tlaku sa automaticky aktivuje, zabrzdí stroj.

equus 240 un napravy

Pracovná hydraulika - Load Sensing

Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3, s výkonom 286 l/min pri 2200 rpm. Maximálny pracovný tlak je 350 bar.
Riadenie systému zabezpečuje ETL určené na sledovanie momentálneho výkonu spaľovacieho motora, nezaťažuje a neznižuje otáčky spaľovacieho motora pri záťaži.

Kabína EQUUS

Kabína vo vlastnej produkcii EQUUS je zárukou najvyššej bezpečnosti. Na rozdiel od konkurencie, kde lesné traktory spadajú do kategórie pracovné stroje – PS, lesné traktory EQUUS spadajú do kategórie T1a, a preto musia spĺňať oveľa náročnejšie kritériá. V prípade kabíny sú to až o 75% prísnejšie podmienky skúšok ROPS, FOPS a OPS. Kabína traktorov EQUUS je odhlučnená, vyklápacia smerom k motoru, čo umožňuje pri servise ľahký prístup z obidvoch strán traktora. Kabína má bezpečnostné tónované sklá s 20% odrazom slnečných lúčov. Kabína poskytuje operátorovi ergonomické pracovné prostredie a dobrý výhľad na všetky strany. Má najnižšie uloženie od zeme pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie a to pri zachovaní vynikajúcej priechodnosti stroja. Dvere sú z obidvoch strán traktora. V základnej výbave je klimatizácia Webasto s kúrením, osvetlenie vo vnútri kabíny, rádio s bluetooth – handsfree a mechanicky odpružená sedačka (na želanie je aj sedačka pneumaticky odpružená, s vyhrievaním, ventiláciou a bedrovým dofukovaním). V základnej výbave je elektricky otočné pracovisko 315° s brzdením v každej polohe s plynovým a brzdovým pedálom na otočnej podlahe sedačky.

Dôležité informácie ako teplota chladiacej kvapaliny, hydraulického oleja, tlak motorového oleja, otáčky spaľovacieho motora, zapnutie uzávierok, ako aj načítavanie chýb sú prehľadne zobrazované na dvoch komunikačných displejoch. Nechýba nastavovanie parametrov všetkých funkcii hydraulickej ruky s možnosťou uloženia pre 4 operátorov. Špeciálnou výbavou na želanie je aj naprogramovanie zmeny logiky FNR a L/R pri otočení sedačky k zadnému oknu. Na ovládanie radlice slúži proporcionálny joystick Danfoss s tlačidlami pre ovládanie zadného štítu a riadenia traktora. Na ovládanie navijaku, uzávierok, odpájania zadnej nápravy slúžia tlačidlá pri lakťových opierkach. V základnej výbave je 8 pracovných LED svetiel základných, za príplatok 8x silnejších LED svetiel. V doplnkovej výbave ďalej nájdete možnosť montáže kamery so 7´´displejom s vysokým rozlíšením a nočným videním, ďalej cyklovače stieračov pre možnosť nastavenia intenzity stierania a imobilizér.

V doplnkovej výbave je predohrev/nezávislé kúrenie motora, kabíny aj hydraulického oleja – programovateľné teplovodné kúrenie pre vysoký teplotný komfort zvlášť vhodné pre náročné podmienky zimnej prevádzky.

 

Predný a zadný rám

Predný a zadný: zváraný z oceľových plechov S690QL - vysokopevnostná oceľ 700 N/mm2. Rámy sú kompletne pozvárané s vysokopevnostnej ocele, ktoré sa podieľajú na vysokej tuhosti a dlhej životnosti stroja. Traktor sa skladá z dvoch samostatných rámov spojených zvislými čapmi a axiálnym ložiskom. Kombinácia zvislých čapov umožňujúceho 45º zalamovanie rámov a axiálneho ložiska umožňujúceho 15º výkyvu rámov. Funkcia blokácie výkyvu rámov pomocou dvoch hydraulických valcov (aretácia rámov).

Vybavenie EQUUS 240 UN

Pre EQUUS 240 UN ponúkame dvojbubnový navijak vlastnej výroby. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS. Hydraulická ruka vlastnej výroby s dvojitým teleskopom, so zdvihovým momentom až 120 kN (v doplnkovej výbave až 140 kN), dosah 9,5 m, rozvádzač a 2 proporcionálne joysticky. Doplnkovou výbavou je zverný oplen (klembank) vlastnej výroby. Hydraulickými valcami ovládané kliešte slúžia ako zásobník pri bezúväzkovom ťahaní dreva. Súčasťou doplnkovej výbavy je diaľkové ovládanie. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, pomocný navijak HAFO, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP.

Navijak

Dvojbubnový navijak vlastnej výroby má v základnej výbave prevodovku s čelným ozubením. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS, ktorý sa automaticky reguluje za účelom zefektívnenia práce. Navijak má ťažnú silu 10 t s možnosťou navýšenia na 16 t. Kapacita bubnov 2 x 115 – 180 m. Navijak je dvojrýchlostný s maximálnou rýchlosťou 1,35 m/s. Špeciálnou doplnkovou výbavou je hydraulické odvíjanie lana - hydromotory poháňajú kladky a tie plynule vyťahujú laná z bubna navijaku, čo uľahčuje manipuláciu s ťažkým oceľovým lanom. Lano je zároveň medzi kladkami a bubnom permanentne napnuté, čím sa pri navíjaní ukladá do pravidelných závitov a tým dochádza k menšiemu opotrebúvaniu lana, na čo slúži aj ukladač lana s prítlakom, ktorý je tiež v doplnkovej výbave.
Ďalšou špeciálnou výbavou na želanie je pomocný navijak HAFO, ktorý slúži na vytiahnutie ťažkého oceľového lana prostredníctvom nylonového lanka ku kmeňom stromov. Celková dĺžka nylonového lanka je až 350 m. V doplnkovej výbave nájdete aj možnosť inštalácie špeciálnych funkcii pri používaní navijaku a to plynulý rozbeh navíjania, dobeh navíjania a nastavovanie rýchlosti navíjania aj odvíjania. Samozrejmosťou je možnosť zakúpenia kvalitných oceľových valcovaných lán rôznych hrúbok a taktiež klzné spony a úväzky.

navijak 2bn equus

Hydraulická ruka EQUUS

Hydraulická ruka EQUUS vlastnej konštrukcie je určená na manipuláciu aj na približovanie drevnej hmoty. Po skúsenostiach z minulosti sme sa zamerali na dlhú životnosť a ľahkú servisovateľnosť. Máme k dispozícii celú radu dĺžok, uhlov natáčania a prevedení. Každú funkciu hydraulickej ruky je možné individuálne nastaviť; rýchlosť, rozbehové a dobehové rampy, senzitivitu-citlivosť Joystickov a iné funkcie.

Hydraulická ruka môže mať plávajúcu polohu pre potrebu ju viezť na vleku a pod. Máme len Hydraulické ruky v ťažkej rade, chceme sa vyvarovať problémom že bude používaná inak ako je deklarovaná a následne poškodená. Hydraulické ruky sú s dvojitým teleskopom a dosahom 7.5m a 8.2m. Zdvihový moment 120 kN alebo 140 kN. Súčasťou hydraulickej ruky sú rotátor, záves a drapák Gripen 035. Na požiadanie je možné dodať záves s dvojitou brzdou a rôzne typy drapákov. Súčasťou výbavy hydraulickej ruky je opierka kmeňov a 1x LED svetlo na osvetlenie drapáku, za príplatok je 2x LED svetlo po stranách hydraulickej ruky.

hydraulicka ruka equus

Zadný štít

Sklopný zadný štít je vyrobený z vysokopevnostného materiálu. Horná hrana štítu je vybavená buď úchytmi pre úväzky alebo rádiusom so zubami pre položenie guľatiny. V hornej časti sú umiestnené extrémne silné sférické lanové kladky. Na výber je tiež štít so samostatne zdvižným štítom pre zdvih kladiek do výšky takmer 2,3 m. Spodná hrana štítu je po zdvihnutí v optimálnej výške, pre zachovanie dobrej svetlosti a dostatočne veľkého nájazdového uhlu pre bezproblémové prekonávanie strmých svahov pri cúvaní. Základná šírka zadného štítu je 2400 mm. Na výber sú nasledovné zadné štíty:

 

zadne stity

Predná radlica

Sklopná radlica so zosilnenou spodnou lištou a so zábranami proti prevaleniu guľatiny. Vďaka vysokému zdvihu radlice má traktor veľmi dobrý nábehový uhol, čo je veľkou výhodou pri schádzaní zo strmých svahov. Na výber je niekoľko druhov a šírok radlice. Ako doplnok je možné na radlicu namontovať skrinky na náradie, palce pre uchopenie guľatiny aj zvýšenie zdvižnej sily radlice na 6 t. Na požiadanie je možné dodať aj špeciálnu radlicu (planírovaciu radlicu), ktorú je možné natáčať okolo horizontálnej osi pomocou 2 hydraulických valcov podľa potreby. Predná radlica v základe je vybavená držiak na motorovú pílu. Základná šírka prednej radlice je 2200 mm.

Varianty predných radlíc:

predne radlice equus

Zverný oplen (KLEMBANK)

Doplnkovou výbavou zadného štítu je zverný oplen (klembank) vlastnej výroby. Hydraulickými valcami ovládané kliešte slúžia ako zásobník pri bezúväzkovom ťahaní dreva. Štandardom klembanku je funkcia automatického dotláčania klieští, čo zaisťuje, že drevo je pri ťahaní vždy silno uchopené. Na výber je klembank s ložnou plochou 0,8 m2, alebo väčší s plochou 1,2 m2 a to buď s pevným uchytením o zadný štít alebo odnímateľný rýchloupínačom.

equus 240 un klembank

Diaľkové ovládanie

Súčasťou doplnkovej výbavy je diaľkové ovládanie. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, pomocný navijak HAFO, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP. Na výber sú 2 druhy diaľkových ovládaní: EQUUS Teleradio a HBC.

Doplnková výbava

Pneumatiky predná náprava (4x pneu. s diskom)
540/70-30 ALLIANCE FORESTRY
23.1 - 26 ALLIANCE FORESTAR
23.1 - 26 NOKIAN LOGGER KING
28L - 26 ALLIANCE FORESTAR
28L - 26 NOKIAN LOGGER KING

Kabína
Silnejšie pracovné svetlá LED 8x
Kamera + displej
Cyklovače stieračov
Imobilizér
Funkcia automatickej zmeny riadenia (FNR, L/R) pri otočení sedadla 

Sedadlo
GRAMMER ACTIMO XL – pneumaticky odpružené + opierky + 2.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov
GRAMMER EVOLUTION – pneumaticky odpružené + opierky + 3.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov + ventilácia + bedrové dofukovanie
+ 3 smerné odpruženie

Naviják
Ťažná sila 16 t
Väčšia kapacita bubnov (2x160m Ø14mm / 2x180m Ø13mm)
Pomocný navijak HAFO + montáž
Rozšírené funkcie navijaku (rozbeh, dobeh, rýchlosť)
Oceľové valcované laná 2x 115m, Ø14 mm
Oceľové valcované laná 2x 160m, Ø14 mm

Hydraulická ruka
EQUUS HR 120/75 – dvojteleskop, dosah 7,5 m, zdvihový moment 120 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
EQUUS HR 140/75 – dvojteleskop, dosah 7,5 m, zdvihový moment 140 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
EQUUS HR 120/82 – dvojteleskop, dosah 8,2 m, zdvihový moment 120 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
EQUUS HR 140/82 – dvojteleskop, dosah 8,2 m, zdvihový moment 140 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
Dvojité LED svetlo
Rýchloupinák na rotátor

Predná radlica
Radlica so šírkou 2200 mm + 1x držiak mot. píly
Radlica s vyššou zdvižnou silou (6t)
Planírovacia radlica*
Klepetá (palce) na uchopenie guľatiny
2 skrinky na náradie (*planír. radlica – 1 skrinka)

Zadný štít
Štít s výsuvnými kladkami
Štít so šírkou 2550 mm (vhodný pri kolesách 28L-26)
Spájacie zariadenie – s manuálnym zaistením
Spájacie zariadenie – s automatickým zaistením

Diaľkové ovládanie
EQUUS Teleradio - ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP
HBC – ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP

Klembank
Klembank 0,8 m2 s pevným uchytením
Klembank 0,8 m2 odnímateľný rýchloupínačom
Klembank 1,2 m2 s pevným uchytením
Klembank 1,2 m2 odnímateľný rýchloupínačom

Predohrev / nezávislé kúrenie
Motora a kabíny
Motora, kabíny a hydraulického oleja

Ostatné
BIO Balík – bioodbúrateľný hydraulický olej + dodatočný filtračný okruh pre BIO olej
Vývod z kompresora napr. pre dofukovanie pneumatík

Vývod na príves
Brzdy olejové
Brzdy vzduchové
Vývod na zatáčanie oja – bez pojazdu
Vývod na zatáčanie oja – s pojazdom

 

- Zmena farby (okrem rámov, prednej radlice a zadného štítu)

V prípade, ak ste Vami požadovanú výbavu nenašli v zozname neváhajte nás kontaktovať!

 

Video prezentácia EQUUS 240 6WDC

no alt
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.