EQUUS 240 UN

EQUUS 240 UN 2023

Lesný traktor EQUUS 240 UN je najväčší a najrobustnejší 4-kolesový skidder s hydraulickou rukou v portfóliu EQUUS. V porovnaní s klasickým modelom (EQUUS 175N UN) je dlhší, má dlhší rázvor o takmer 600 mm a vyšší zhruba o 200 mm. EQUUS 240 UN je poháňaný silnejším a výkonnejším 4-valcovým motorom VOLVO PENTA, je vybavený osvedčeným navijakom s ťažnou silou až do 16 t a hydraulickou rukou z konceptu ťažkej rady určenou nielen na manipuláciu, ale aj ťahanie dreva.

EQUUS 240 UN svojimi rozmermi, rázvorom, hmotnosťou a ťažnou silou spadá do vyššej kategórie lesných špeciálov so 6-valcovými motormi, avšak výhodou tohto stroja je jeho nižšia spotreba paliva a lepšia priechodnosť a to hlavne zachovaný veľký predný a zadný nájazdový uhol.

Základné miery EQUUS 240 UN
Dĺžka 7850 mm
Šírka 2450 mm*
Výška 2980 mm
Svetlá výška 560 mm
Hmotnosť od 12.600 kg
*Platí pri použití pneumatík 23.1 -26
Motor  
Typ VOLVO PENTA TAD583VE Stage V 4-valec
Max. výkon 175kW (238PS) pri 2300rpm
Max. krútiaci moment 950 Nm pri 1300 ot.
Objem valcov 5,13 l
Palivová nádrž 170 l
Nádrž AdBlue 25 l

Názory zákazníkov

 • Reil & Eichinger

  Hodnotenie: 5 / 5

  EQUUS pre mňa predstavuje najlepší pomer cena/kvalita na trhu s lesnou technikou. Výkonný stroj za dobrú cenu.

 • Guifor

  Hodnotenie: 5 / 5

  Výborný lesný traktor s výberom doplnkov a vybavenia. Pevná a robustná konštrukcia pre ťažkú prácu v lese.

 • Lesy OZC

  Hodnotenie: 5 / 5

  Využívame EQUUS pre ťažbu v najnáročnejších podmienkach a nemôžeme si ho vynachváliť. V porovnaní s konkurenciou ma lepšiu spotrebu na vyťažené drevo.

 • Marek Vlach

  Hodnotenie: 5 / 5

  EQUUS 240 pre mňa bol splnený sen o traktore so širokým využitím a výkonom.

Rozmery EQUUS 240 UN

EQUUS 240 UN 2023

Fotografie EQUUS 240 UN:

Technické parametre a vybavenie EQUUS 240 UN

Doplnková výbava

Pneumatiky predná náprava (4x pneu. s diskom)
540/70-30 ALLIANCE FORESTRY
23.1 - 26 ALLIANCE FORESTAR
23.1 - 26 NOKIAN LOGGER KING
28L - 26 ALLIANCE FORESTAR
28L - 26 NOKIAN LOGGER KING

Kabína
Silnejšie pracovné svetlá LED 8x
Kamera + displej
Cyklovače stieračov
Imobilizér
Funkcia automatickej zmeny riadenia (FNR, L/R) pri otočení sedadla 

Sedadlo
GRAMMER ACTIMO XL – pneumaticky odpružené + opierky + 2.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov
GRAMMER EVOLUTION – pneumaticky odpružené + opierky + 3.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov + ventilácia + bedrové dofukovanie
+ 3 smerné odpruženie

Naviják
Ťažná sila 16 t
Väčšia kapacita bubnov (2x160m Ø14mm / 2x180m Ø13mm)
Pomocný navijak HAFO + montáž
Rozšírené funkcie navijaku (rozbeh, dobeh, rýchlosť)
Oceľové valcované laná 2x 115m, Ø14 mm
Oceľové valcované laná 2x 160m, Ø14 mm

Hydraulická ruka
EQUUS HR 120/75 – dvojteleskop, dosah 7,5 m, zdvihový moment 120 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
EQUUS HR 140/75 – dvojteleskop, dosah 7,5 m, zdvihový moment 140 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
EQUUS HR 120/82 – dvojteleskop, dosah 8,2 m, zdvihový moment 120 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
EQUUS HR 140/82 – dvojteleskop, dosah 8,2 m, zdvihový moment 140 kN + 1x LED svetlo + záves + rotátor + drapák Gripen 035
Dvojité LED svetlo
Rýchloupinák na rotátor

Predná radlica
Radlica so šírkou 2200 mm + 1x držiak mot. píly
Radlica s vyššou zdvižnou silou (6t)
Planírovacia radlica*
Klepetá (palce) na uchopenie guľatiny
2 skrinky na náradie (*planír. radlica – 1 skrinka)

Zadný štít
Štít s výsuvnými kladkami
Štít so šírkou 2550 mm (vhodný pri kolesách 28L-26)
Spájacie zariadenie – s manuálnym zaistením
Spájacie zariadenie – s automatickým zaistením

Diaľkové ovládanie
EQUUS Teleradio - ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP
HBC – ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP

Klembank
Klembank 0,8 m2 s pevným uchytením
Klembank 0,8 m2 odnímateľný rýchloupínačom
Klembank 1,2 m2 s pevným uchytením
Klembank 1,2 m2 odnímateľný rýchloupínačom

Predohrev / nezávislé kúrenie
Motora a kabíny
Motora, kabíny a hydraulického oleja

Ostatné
BIO Balík – bioodbúrateľný hydraulický olej + dodatočný filtračný okruh pre BIO olej
Vývod z kompresora napr. pre dofukovanie pneumatík

Vývod na príves
Brzdy olejové
Brzdy vzduchové
Vývod na zatáčanie oja – bez pojazdu
Vývod na zatáčanie oja – s pojazdom

 

- Zmena farby (okrem rámov, prednej radlice a zadného štítu)

V prípade, ak ste Vami požadovanú výbavu nenašli v zozname neváhajte nás kontaktovať!

 

Video prezentácia EQUUS 240 6WDC

no alt

Technická špecifikácia

Motor

Motor

Motory VOLVO PENTA sú dokonalou kombináciou všestrannosti a výkonu. Vďaka nízkej spotrebe paliva a spoľahlivému výkonu sú tieto motory ideálne pre použitie v lesníckom odvetví. Motory VOLVO PENTA sú vyvinuté do náročných prevádzkových podmienok s vynikajúcou palivovou účinnosťou, aby sa maximalizovala produktivita.

VOLVO PENTA TAD583VE Stage V
Typ: 4-valec
Max. výkon: 175 kW (238 PS) pri 2300 ot.
Max. krútiaci moment: 950 Nm pri 1300 ot.
Objem valcov: 5,13 l
Palivová nádrž: 170 l
Nádrž AdBlue: 25 l

Prevod - transmisia

Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Hydrostat má vysoké brzdné vlastnosti, bez nutnosti používať prevádzkovú brzdu. Hydrostat je doplnený mechanickou dvojrýchlostnou rozvodovkou NAF s možnosťou odpájať zadnú nápravu 4x4/4x2, pre prepravu po pozemných komunikáciách. Hydrostatická transmisia EQUUS má preukázateľne vyššiu účinnosť v rýchlostiach do 18 km/h v porovnaní s 2-hydromotorovou verziou od konkurencie.

Pracovná hydraulika

Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3/ot., s výkonom 286 l/min pri 2200 ot. Maximálny pracovný tlak je 350 bar.
Riadenie systému zabezpečuje ETL určené na sledovanie momentálneho výkonu spaľovacieho motora, nezaťažuje a neznižuje otáčky spaľovacieho motora pri záťaži.

Nápravy

Typ: NAF pevné
Nápravy nemeckého výrobcu NAF sú jednotkou v lesných strojoch. My sme vsadili na ťažkú radu už v základe, bez príplatku. Nápravy majú 100% mechanickú uzávierku, zvlášť pre prednú a zvlášť pre zadnú nápravu. Prevádzková aj parkovacia brzda sú umiestnené v olejovej náplni vo vnútri nápravy. Prevádzková dvojokruhová brzda je riadená hydraulickým systémom REXROTH. Parkovacia brzda je mechanicky zaistená, ktorá sa elektro-hydraulicky odisťuje. Pri poruche tlaku sa automaticky aktivuje, zabrzdí stroj.

Rámy

Predný a zadný: zváraný z oceľových plechov S690QL - vysokopevnostná oceľ.
Rámy sú kompletne pozvárané z vysokopevnostnej ocele, ktoré sa podieľajú na vysokej tuhosti a dlhej životnosti stroja. Traktor sa skladá z dvoch samostatných rámov spojených zvislými čapmi a axiálnym ložiskom. Kombinácia zvislých čapov umožňujúceho 45° zalamovanie rámov a axiálneho ložiska umožňujúceho 15° výkyv rámov s funkciou aretácie pomocou dvoch hydraulických valcov.

Kabína

Kabína vo vlastnej produkcii EQUUS je zárukou najvyššej bezpečnosti pre operátora. Na rozdiel od konkurencie, bezpečnostné skúšky kabíny EQUUS sú vykonávané v kategórii T1a, a preto musia spĺňať až o 75% prísnejšie podmienky skúšok ROPS, FOPS a OPS. Kabína traktorov EQUUS je odhlučnená, vyklápacia smerom k motoru, čo umožňuje pri servise ľahký prístup z obidvoch strán traktora. Kabína má bezpečnostné dymové sklá s 20% odrazom slnečných lúčov. Kabína poskytuje operátorovi ergonomické pracovné prostredie a dobrý výhľad na všetky strany. Má najnižšie uloženie od zeme pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie a to pri zachovaní vynikajúcej priechodnosti stroja. Dvere sú z obidvoch strán traktora. V základnej výbave je klimatizácia Webasto s kúrením, osvetlenie vo vnútri kabíny, rádio s bluetooth – handsfree a mechanicky odpružená sedačka (na želanie je aj sedačka pneumaticky odpružená, s vyhrievaním, ventiláciou a bedrovým dofukovaním). V základnej výbave je elektricky otočné pracovisko 315° s brzdením v každej polohe s plynovým a brzdovým pedálom na otočnej podlahe sedačky.

Navijak EQUUS 2BN

Dvojbubnový navijak vlastnej výroby má v základnej výbave prevodovku s čelným ozubením, čo predstavuje úplnú špičku medzi lesníckymi navijakmi. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS, ktorý sa automaticky reguluje za účelom zefektívnenia práce. Navijak má ťažnú silu 10 t s možnosťou navýšenia na 16 t. Kapacita bubnov 2 x 115 – 160 m (Ø14 mm). Navijak je dvojrýchlostný s maximálnou rýchlosťou 1,35 m/s. Špeciálnou doplnkovou výbavou je hydraulické odvíjanie lana - hydromotory poháňajú kladky a tie plynule vyťahujú laná z bubnov navijaku, čo uľahčuje manipuláciu s ťažkým oceľovým lanom.

Ďalšou špeciálnou výbavou na želanie je pomocný navijak HAFO, ktorý slúži na vytiahnutie ťažkého oceľového lana prostredníctvom nylonového lanka ku kmeňom stromov. Celková dĺžka nylonového lanka môže byť až 350 m. V doplnkovej výbave nájdete aj možnosť inštalácie špeciálnych funkcii pri používaní navijaku a to plynulý rozbeh navíjania, dobeh navíjania a nastavovanie rýchlosti navíjania aj odvíjania. Ďalšou novinkou je prítlačný valček v bubne navijaku, ktorý slúži ako ukladač lana, vďaka čomu sa lano pri navíjaní ukladá do pravidelných závitov, výsledkom čoho je dlhšia životnosť lana.

Hydraulická ruka EQUUS

Hydraulické ruky EQUUS vlastnej konštrukcie predstavujú ťažkú triedu hydraulických rúk určené do náročných prevádzkových podmienok. Ich robustná konštrukcia umožňuje nielen manipuláciu, ale aj ťahanie dreva. Zamerali sme sa na dlhú životnosť a jednoduchú údržbu a servis. Máme k dispozícii celú radu dĺžok, uhlov natáčania a prevedení. Každú funkciu hydraulickej ruky je možné individuálne nastaviť; rýchlosť, rozbehové a dobehové rampy, senzitivitu-citlivosť Joystickov a iné funkcie.

Hydraulické ruky sú s dvojitým teleskopom a dosahom 7.5m, 8.2m a 9.1m. Zdvihový moment 120 kN alebo 140 kN. Hydraulická ruka môže mať plávajúcu polohu pre potrebu ju viezť na vleku a pod. Súčasťou hydraulickej ruky sú rotátor, záves a drapák Gripen 035. Na požiadanie je možné dodať záves s dvojitou brzdou a rôzne typy drapákov. Súčasťou výbavy hydraulickej ruky je opierka kmeňov a 1x LED svetlo na osvetlenie drapáku, za príplatok je 2x LED svetlo po stranách hydraulickej ruky.

Zadný štít

Sklopný zadný štít je vyrobený z vysokopevnostného materiálu. Horná hrana štítu je vybavená buď úchytmi pre úväzky alebo rádiusom so zubami pre položenie guľatiny. Súčasťou zadného štítu sú extrémne silné sférické lanové kladky. Na výber je tiež štít so samostatne zdvižným štítom pre zdvih kladiek do výšky 2 m. Spodná hrana štítu je po zdvihnutí v optimálnej výške, pre zachovanie dobrej svetlosti a dostatočne veľkého nájazdového uhlu pre bezproblémové prekonávanie strmých svahov pri cúvaní. Základná šírka zadného štítu je 2400 mm. Na výber sú nasledovné zadné štíty:

Predná radlica

Sklopná radlica so zosilnenou spodnou lištou a so zábranami proti prevaleniu guľatiny. Vďaka vysokému zdvihu radlice má traktor veľký nájazdový uhol, čo je veľkou výhodou pri schádzaní zo strmých svahov. Na výber je niekoľko druhov a šírok radlice. Ako doplnok je možné na radlicu namontovať skrinky na náradie, palce pre uchopenie guľatiny aj zvýšenie zdvižnej sily radlice na 6t. Na požiadanie je možné dodať aj špeciálnu (planírovaciu) radlicu, ktorú je možné natáčať okolo horizontálnej osi pomocou 2 hydraulických valcov podľa sklonu terénu. Predná radlica je v základe vybavená držiakom motorovej píly. Základná šírka prednej radlice je 2200 mm. Na výber sú radlice:

Zverný oplen (KLEMBANK)

Doplnkovou výbavou zadného štítu je zverný oplen (klembank) vlastnej výroby. Hydraulickými valcami ovládané kliešte slúžia ako zásobník pri bezúväzkovom ťahaní dreva. Štandardom klembanku je funkcia automatického dotláčania klieští, čo zaisťuje, že drevo je pri ťahaní vždy silno uchopené. Na výber je klembank s ložnou plochou 0,8 m2, alebo väčší s plochou 1,2 m2 a to buď neodnímateľný alebo odnímateľný rýchloupínačom.

Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie HBC je šikovné a praktické obzvlášť vhodné na použitie v lesníctve. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP.

Fotogaléria lesného traktora EQUUS 240 UN

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať