EQUUS 240 6WDC

 EQUUS 240 6WDC 2023

6-kolesový model lesného traktora EQUUS 240 6WDC ponúka kombinované využitie. Okrem klanicovej nadstavby pre vyvážanie kratších sortimentov ponúka aj možnosť založenia klembanku na ťahanie dlhého dreva. Poháňaný osvedčeným motorom VOLVO PENTA tento model predstavuje úplne novú generáciu 6-kolesových traktorov EQUUS. Vyššie položená kabína poskytuje obsluhe skvelý výhľad do zadného priestoru.

Názory zákazníkov

 • M

  Miroslav K.

  Hodnotenie: 5 / 5

  Ruka má neskutočnú silu. Sila traktora v kombinácii so šiestimi kolesami má obrovskú výhodu. Robíme veľa kubíkov a tie najťažšie terény.

 • Reil & Eichinger

  Hodnotenie: 5 / 5

  EQUUS pre mňa predstavuje najlepší pomer cena/kvalita na trhu s lesnou technikou. Výkonný stroj za dobrú cenu.

 • Guifor

  Hodnotenie: 5 / 5

  Výborný lesný traktor s výberom doplnkov a vybavenia. Pevná a robustná konštrukcia pre ťažkú prácu v lese.

Rozmery EQUUS 240 6WDC

EQUUS 240 6WDC

Fotografie EQUUS 240 6WDC:

Technické parametre a vybavenie EQUUS 240 6WDC

Doplnková výbava

Pneumatiky predná náprava (2x pneu. s doskom)
23.1 - 26 NOKIAN LOGGER KING
28L - 26 ALLIANCE FORESTAR
28L - 26 NOKIAN LOGGER KING

Pneumatiky BOGIE (4x pneum. s diskom)
600/55-26.5 NOKIAN NORDMAN FOREST
600/55-26.5 NOKIAN FOREST KING
710/45-26.5 ALLIANCE FORESTAR
710/45-26.5 NOKIAN NORDMAN FOREST

Kabína
Silnejšie pracovné svetlá LED 8x
Kamera + displej
Cyklovače stieračov
Imobilizér
Funkcia automatickej zmeny riadenia (FNR, L/R) pri otočení sedadla 

Sedadlo
GRAMMER ACTIMO XL – pneumaticky odpružené + opierky + 2.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov
GRAMMER EVOLUTION – pneumaticky odpružené + opierky + 3.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov + ventilácia + bedrové dofukovanie
+ 3 smerné odpruženie

Naviják
Ťažná sila 16 t
Väčšia kapacita bubnov (2x160m Ø14mm / 2x180m Ø13mm)
Pomocný navijak HAFO + montáž
Rozšírené funkcie navijaku (rozbeh, dobeh, rýchlosť)
Oceľové valcované laná 2x 115m, Ø14 mm
Oceľové valcované laná 2x 160m, Ø14 mm

Hydraulická ruka
EQUUS HR 140/95 – dvojteleskop, dosah 9,5 m,
zdvihový moment 140 kN, 1x LED svetlo, záves, rotátor, Gripen 035

Drapák Gripen 040
Naklápací stĺp + naklápacia mreža
Dvojité LED svetlo

Predná radlica
Radlica so šírkou 2200 mm + 1x držiak mot. píly
Radlica s vyššou zdvižnou silou (6t)
Planírovacia radlica*
Klepetá (palce) na uchopenie guľatiny
2 skrinky na náradie (*planír. radlica – 1 skrinka)

Diaľkové ovládanie
EQUUS Teleradio - ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP
HBC – ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP

Klanicová nadstavba a klembank
Hydraulický zdvih zadnej časti
Adaptéry pre rozšírenie klaníc
Adaptéry pre predĺženie klaníc

Klembank
KLEMBANK 1,6 m2 – otočný, odnímateľný s funkciou automat. dotláčania

Predohrev / nezávislé kúrenie
Motora a kabíny
Motora, kabíny a hydraulického oleja

Ostatné
BIO Balík – bioodbúrateľný hydraulický olej + dodatočný filtračný okruh pre BIO olej
Vývod z kompresora napr. pre dofukovanie pneumatík

- Zmena farby (okrem rámov, prednej radlice a zadného štítu)

V prípade, ak ste Vami požadovanú výbavu nenašli v zozname neváhajte nás kontaktovať!

 

Video prezentácia EQUUS 240 6WDC

no alt

Technická špecifikácia

Motor

Motor

Motory VOLVO PENTA sú dokonalou kombináciou všestrannosti a výkonu. Vďaka nízkej spotrebe paliva a spoľahlivému výkonu sú tieto motory ideálne pre použitie v lesníckom odvetví. Motory VOLVO PENTA sú vyvinuté do náročných prevádzkových podmienok s vynikajúcou palivovou účinnosťou, aby sa maximalizovala produktivita.

VOLVO PENTA TAD583VE Stage V
Typ: 4-valec
Max. výkon: 175 kW (238 PS) pri 2300 ot.
Max. krútiaci moment: 950 Nm pri 1300 ot.
Objem valcov: 5,13 l
Palivová nádrž: 170 l
Nádrž AdBlue: 25 l

Prevod - transmisia

Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Hydrostat má vysoké brzdné vlastnosti, bez nutnosti používať prevádzkovú brzdu. Hydrostat je doplnený mechanickou dvojrýchlostnou rozvodovkou NAF s možnosťou odpájať zadnú nápravu 6x6/6x2, pre prepravu po pozemných komunikáciách. Hydrostatická transmisia EQUUS má preukázateľne vyššiu účinnosť v rýchlostiach do 18 km/h v porovnaní s 2-hydromotorovou verziou od konkurencie.

Rám

Predný a zadný: zváraný z oceľových plechov S690QL - vysokopevnostná oceľ.
Rámy sú kompletne pozvárané z vysokopevnostnej ocele, ktoré sa podieľajú na vysokej tuhosti a dlhej životnosti stroja. Traktor sa skladá z dvoch samostatných rámov spojených zvislými čapmi a axiálnym ložiskom. Kombinácia zvislých čapov umožňujúceho 43° zalamovanie rámov a axiálneho ložiska umožňujúceho 15° výkyv rámov s funkciou aretácie pomocou dvoch hydraulických valcov.

Nápravy

Typ: NAF pevné / NAF BOGIE
Nápravy nemeckého výrobcu NAF sú jednotkou v lesných strojoch. My sme vsadili na ťažkú radu už v základe, bez príplatku. Nápravy majú 100% mechanickú uzávierku, zvlášť pre prednú a zvlášť pre zadnú nápravu. Prevádzková aj parkovacia brzda sú umiestnené v olejovej náplni vo vnútri nápravy. Prevádzková dvojokruhová brzda je riadená hydraulickým systémom REXROTH. Parkovacia brzda je mechanicky zaistená, ktorá sa elektro-hydraulicky odisťuje. Pri poruche tlaku sa automaticky aktivuje, zabrzdí stroj.

Pracovná hydraulika

Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3/ot., s výkonom 286 l/min pri 2200 ot. Maximálny pracovný tlak je 350 bar.

Riadenie systému zabezpečuje ETL určené na sledovanie momentálneho výkonu spaľovacieho motora, nezaťažuje a neznižuje otáčky spaľovacieho motora pri záťaži.

Kabína

Kabína vo vlastnej produkcii EQUUS je zárukou najvyššej bezpečnosti pre operátora. Na rozdiel od konkurencie, bezpečnostné skúšky kabíny EQUUS sú vykonávané v kategórii T1a, a preto musia spĺňať až o 75% prísnejšie podmienky skúšok ROPS, FOPS a OPS. Kabína traktorov EQUUS je odhlučnená, vyklápacia smerom k motoru, čo umožňuje pri servise ľahký prístup z obidvoch strán traktora. Kabína má bezpečnostné dymové sklá s 20% odrazom slnečných lúčov. Kabína poskytuje operátorovi ergonomické pracovné prostredie a dobrý výhľad na všetky strany. Má najnižšie uloženie od zeme pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie a to pri zachovaní vynikajúcej priechodnosti stroja. Dvere sú z obidvoch strán traktora. V základnej výbave je klimatizácia Webasto s kúrením, osvetlenie vo vnútri kabíny, rádio s bluetooth – handsfree a mechanicky odpružená sedačka (na želanie je aj sedačka pneumaticky odpružená, s vyhrievaním, ventiláciou a bedrovým dofukovaním). V základnej výbave je elektricky otočné pracovisko 315° s brzdením v každej polohe s plynovým a brzdovým pedálom na otočnej podlahe sedačky.

Naviják

Dvojbubnový navijak vlastnej výroby má v základnej výbave prevodovku s čelným ozubením, čo predstavuje úplnú špičku medzi lesníckymi navijakmi. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS, ktorý sa automaticky reguluje za účelom zefektívnenia práce. Navijak má ťažnú silu 10 t s možnosťou navýšenia na 16 t. Kapacita bubnov 2 x 115 – 160 m (Ø14 mm). Navijak je dvojrýchlostný s maximálnou rýchlosťou 1,35 m/s.

Špeciálnou výbavou na želanie je pomocný navijak HAFO, ktorý slúži na vytiahnutie ťažkého oceľového lana prostredníctvom nylonového lanka ku kmeňom stromov. Celková dĺžka nylonového lanka môže byť až 350 m. V doplnkovej výbave nájdete aj možnosť inštalácie špeciálnych funkcii pri používaní navijaku a to plynulý rozbeh navíjania, dobeh navíjania a nastavovanie rýchlosti navíjania aj odvíjania. Ďalšou novinkou je prítlačný valček v bubne navijaku, ktorý slúži ako ukladač lana, vďaka čomu sa lano pri navíjaní ukladá do pravidelných závitov, výsledkom čoho je dlhšia životnosť lana.

Hydraulická ruka

Hydraulické ruky EQUUS vlastnej konštrukcie predstavujú ťažkú triedu hydraulických rúk určené do náročných prevádzkových podmienok. Ich robustná konštrukcia umožňuje nielen manipuláciu, ale aj ťahanie dreva. Zamerali sme sa na dlhú životnosť a jednoduchú údržbu a servis. Každú funkciu hydraulickej ruky je možné individuálne nastaviť; rýchlosť, rozbehové a dobehové rampy, senzitivi-tu-citlivosť Joystickov a iné funkcie.

Hydraulické ruky sú s dvojitým teleskopom a dosahom 9.5m. Zdvihový moment 120 kN alebo 140 kN. Hydraulická ruka môže mať plávajúcu polohu pre potrebu ju položiť na drevo pri vyvážaní a pod. Súčasťou hydraulickej ruky sú rotátor, záves a drapák Gripen 035. V doplnkovej výbave nájdete svahovú výbavu: naklápací stĺp hydraulickej ruky ako aj naklápaciu mrežu. Na požiadanie je možné dodať záves s dvojitou brzdou a rôzne typy drapákov. Súčasťou výbavy hydraulickej ruky je opierka kmeňov a 1x LED svetlo na osvetlenie drapáku, za príplatok je 2x LED svetlo po stranách hydraulickej ruky.

Zadný štít

Sklopný zadný štít je vyrobený z vysokopevnostného materiálu. Horná hrana štítu je vybavená úchytmi pre úväzky. V zadnej časti sú umiestnené extrémne silné sférické lanové kladky. V doplnkovej výbave je hydraulický zdvih kladiek / košiny. Základná šírka zadného štítu je 2200 mm.

Zverný oplen (klembank)

Doplnkovou výbavou je odnímateľný zverný oplen (klembank) vlastnej výroby. Hydraulickými valcami ovládané kliešte slúžia ako zásobník pri bezúväzkovom ťahaní dreva. Štandardom klembanku je funkcia automatického dotláčania klieští, čo zaisťuje, že drevo je pri ťahaní vždy silno uchopené. Klembank má ložnú plochu 1,6 m2.

Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie HBC je šikovné a praktické obzvlášť vhodné na použitie v lesníctve. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP.

Fotogaléria EQUUS 240 6WDC

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať