• SK EN DE FR

EQUUS 240 6WDC

6-kolový model stroja EQUUS 240 6WDC ponúka kombinované využitie. Okrem založenia klembanku na ťahanie dlhého dreva ponúka aj možnosť osadenia klanicovej nadstavby pre vyvážanie kratších sortimentov. EQUUS 240 6WDC so silnejším motorom VOLVO PENTA vybavený dvojbubnovým navijakom s ťažnou silou až do 16 t. Tento model ponúkame v kratšej (SHORT) a dlhšej (LONG) verzii.

Lesný kolesový traktor EQUUS 2406WDC, ktorého hlavnými atribútmi sú robustnosť, šetrnosť a spoľahlivosť. Stroj s jednoduchou obsluhou bez zbytočných elektronických komponentov, ktorý spĺňa súčasné náročné kritériá, vybavený najmodernejším hydrostatom s perfektne zvládnutým chladením umožňuje kombináciu vysokovýkonného lesného stroja s možnosťou presunu po cestných komunikáciách rýchlosťou 40 km/h do vzdialenosti viac ako 100 km! Najnižšie ťažisko v danej triede ho predurčuje na prácu v tých najnáročnejších terénoch.

Vizualizácia EQUUS 240 6WDC

Technická špecifikácia EQUUS 240 6WDC

EQUUS 240 6WDC je poháňaný silnejším motorom VOLVO PENTA s výkonom 238 PS (175 kW) a je vybavený dvojbubnovým navijakom s ťažnou silou až do 16 t. Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3, s výkonom 286 l/min pri 2200 rpm. Maximálny pracovný tlak je 350 bar. EQUUS 240 6WDC ponúkame v kratšej (SHORT) a dlhšej (LONG) verzii.

Základné miery:

Dĺžka: 8925/9420 mm
Šírka: 2635 mm
Výška: 3510 mm ku klanici, 3440 mm k hydrulickej ruke
Svetlá výška: 560 mm
Hmotnosť: 17.240 kg

motor Motor VOLVO PENTA

motor equus

EQUUS ako jeden z prvých výrobcov lesných traktorov nainštaloval najmodernejší motor VOLVO PENTA, ktorý spĺňa požiadavky najprísnejšej emisnej triedy STAGE V. Tento 4-valec s priamym vstrekovaním paliva vám svojím výkonom 238 PS a krútiacim momentom 950 Nm poskytne výkon porovnateľný s väčšími a drahšími 6-valcovými motormi, pričom je ľahší, úspornejší a ohľaduplnejší k životnému prostrediu.

Typ: VOLVO PENTA TAD583VE Stage V 4-valec
Výkon: 175kW (238PS) pri 2300rpm
Krútiaci moment: 950Nm pri 1300rpm
Druh: naftový, s priamym vstrekovaním paliva (Electronic Common Rail)
Objem valcov: 5,1l
Palivová nádrž: 170l
Nádrž AdBlue: 25l

Prevod - transmisia

Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Používajú sa 3 prevádzkové módy pre celý rozsah prác. Hydrostat má vysoké brzdné vlastnosti, bez nutnosti používať prevádzkovú brzdu. Hydrostat je doplnený mechanickou dvojrýchlostnou rozvodovkou NAF s možnosťou odpájať zadnú nápravu 6x6/6x2, pre prepravu po pozemných komunikáciách. Vďaka hydrostatu s perfektne zvládnutým chladením sa traktor dokáže presúvať po ceste rýchlosťou až 32 km/h vpred aj vzad. Pre stroje, kde sa očakáva, že sa bude prevažný čas pracovať v rýchlostiach vyšších ako 18 km/h ako hlavne v komunále, v poľnohospodárstve sa odporúča použiť dvoj-hydromotorovú verziu hydrostatu tiež nazývanú Twin Power.

 

Nápravy NAF STT

motor equus

Nápravy NAF nemeckého výrobcu sú jednotkou v lesných strojoch. My sme vsadili na ťažkú radu už v základe, bez príplatku. Nápravy majú 100% mechanickú uzávierku, zvlášť pre prednú a zadnú nápravu. Prevádzková aj parkovacia brzda sú umiestnené v olejovej náplni vo vnútri nápravy. Prevádzková dvojokruhová brzda je riadená hydraulickým systémom Rexroth. Parkovacia brzda je mechanicky zaistená, ktorá sa elektro-hydraulicky odisťuje. Pri poruche tlaku sa automaticky aktivuje, zabrzdí stroj.

 

Pracovná hydraulika  -  Load Sensing

Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3, s výkonom 286 l/min pri 2200 rpm. Maximálny pracovný tlak je 350 bar.
Riadenie systému zabezpečuje ETL určené na sledovanie momentálneho výkonu spaľovacieho motora, nezaťažuje a neznižuje otáčky spaľovacieho motora pri záťaži.

 

Kabína EQUUS

motor equus

Kabína vo vlastnej produkcii EQUUS je zárukou najvyššej bezpečnosti. Na rozdiel od konkurencie, kde lesné traktory spadajú do kategórie pracovné stroje – PS, lesné traktory EQUUS spadajú do kategórie T1a, a preto musia spĺňať oveľa náročnejšie kritériá. V prípade kabíny sú to až o 75% prísnejšie podmienky skúšok ROPS, FOPS a OPS. Kabína traktorov EQUUS je odhlučnená, vyklápacia smerom k motoru, čo umožňuje pri servise ľahký prístup z obidvoch strán traktora. Kabína má bezpečnostné tónované sklá s 20% odrazom slnečných lúčov. Kabína poskytuje operátorovi ergonomické pracovné prostredie a dobrý výhľad na všetky strany. Má najnižšie uloženie od zeme pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie a to pri zachovaní vynikajúcej priechodnosti stroja. Dvere sú z obidvoch strán traktora. V základnej výbave je klimatizácia Webasto s kúrením, osvetlenie vo vnútri kabíny, rádio s bluetooth – handsfree a mechanicky odpružená sedačka (na želanie je aj sedačka pneumaticky odpružená, s vyhrievaním, ventiláciou a bedrovým dofukovaním). V základnej výbave je elektricky otočné pracovisko 315° s brzdením v každej polohe s plynovým a brzdovým pedálom na otočnej podlahe sedačky.

Dôležité informácie ako teplota chladiacej kvapaliny, hydraulického oleja, tlak motorového oleja, otáčky spaľovacieho motora, zapnutie uzávierok, ako aj načítavanie chýb sú prehľadne zobrazované na dvoch komunikačných displejoch. Nechýba nastavovanie parametrov všetkých funkcii hydraulickej ruky s možnosťou uloženia pre 4 operátorov. Špeciálnou výbavou na želanie je aj naprogramovanie zmeny logiky FNR a L/R pri otočení sedačky k zadnému oknu. Na ovládanie radlice slúži proporcionálny joystick Danfoss s tlačidlami pre ovládanie zadného štítu a riadenia traktora. Na ovládanie navijaku, uzávierok, odpájania zadnej nápravy slúžia tlačidlá pri lakťových opierkach. V základnej výbave je 8 pracovných LED svetiel základných, za príplatok 8x silnejších LED svetiel. V doplnkovej výbave ďalej nájdete možnosť montáže kamery so 7´´displejom s vysokým rozlíšením a nočným videním, ďalej cyklovače stieračov pre možnosť nastavenia intenzity stierania a imobilizér.

V doplnkovej výbave je Predohrev / nezávislé kúrenie motora, kabíny aj hydraulického oleja – programovateľné teplovodné kúrenie pre vysoký teplotný komfort zvlášť vhodné pre náročné podmienky zimnej prevádzky.

Predný a zadný rám

motor equus

Predný a zadný: zváraný z oceľových plechov S690QL - vysokopevnostná oceľ 700 N/mm2. Rámy sú kompletne pozvárané s vysokopevnostnej ocele, ktoré sa podieľajú na vysokej tuhosti a dlhej životnosti stroja. Traktor sa skladá z dvoch samostatných rámov spojených zvislými čapmi a axiálnym ložiskom. Kombinácia zvislých čapov umožňujúceho 43º zalamovanie rámov a axiálneho ložiska umožňujúceho 15º výkyv rámov. Funkcia blokácie výkyvu rámov pomocou dvoch zvislých hydraulických valcov (aretácia rámov).

 

Fotografie EQUUS 240 6WDC:

Vybavenie EQUUS 240 6WDC

Pre EQUUS 240 6WDC ponúkame dvojbubnový navijak vlastnej výroby. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS. Hydraulická ruka vlastnej výroby s dvojitým teleskopom, so zdvihovým momentom až 120 kN (v doplnkovej výbave až 140 kN), dosah 9,5 m, rozvádzač a 2 proporcionálne joysticky. Doplnkovou výbavou je zverný oplen (klembank) vlastnej výroby. Hydraulickými valcami ovládané kliešte slúžia ako zásobník pri bezúväzkovom ťahaní dreva. Špeciálnou výbavou 6-kolesových EQUUS traktorov je klanicová nadstavba s nosnosťou až 12 t so štyrmi klanicami a mrežou. Súčasťou doplnkovej výbavy je diaľkové ovládanie. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, pomocný navijak HAFO, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP.

Navijak

motor equus

Dvojbubnový navijak vlastnej výroby má v základnej výbave prevodovku s čelným ozubením. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS, ktorý sa automaticky reguluje za účelom zefektívnenia práce. Navijak má ťažnú silu 10 t s možnosťou navýšenia na 16 t. Kapacita bubnov 2 x 115 – 180 m.
Špeciálnou doplnkovou výbavou na želanie je pomocný navijak HAFO, ktorý slúži na vytiahnutie ťažkého oceľového lana prostredníctvom nylonového lanka ku kmeňom stromov. Celková dĺžka nylonového lanka je až 350 m. V doplnkovej výbave nájdete aj možnosť inštalácie špeciálnych funkcii pri používaní navijaku a to plynulý rozbeh navíjania, dobeh navíjania a nastavovanie rýchlosti navíjania aj odvíjania.

 

Hydraulická ruka EQUUS

motor equus

Hydraulická ruka EQUUS vlastnej konštrukcie je určená na manipuláciu aj na približovanie drevnej hmoty. Po skúsenostiach sme sa zamerali na dlhú životnosť a ľahkú servisovateľnosť. Každú funkciu hydraulickej ruky je možné individuálne nastaviť; rýchlosť, rozbehové a dobehové rampy, senzitivitu-citlivosť Joystickov a iné funkcie. Hydraulická ruka má funkciu plávajúcej polohy. Máme len hydraulické ruky v ťažkej rade, chceme sa vyvarovať problémom že bude používaná inak ako je deklarovaná a následne poškodená.

Hydraulická ruka vlastnej výroby s dvojitým teleskopom, so zdvihovým momentom až 120 kN (v doplnkovej výbave až 140 kN), dosah 9,5 m, rozvádzač a 2 proporcionálne joysticky.
Drapák Gripen 035 s plochou 0,35 m2 a s max. otvorením 1880 mm. Na požiadanie je možné dodať záves s dvojitou brzdou a rôzne typy drapákov. V základe je 1x LED svetlo na osvetlenie drapáku, za príplatok je 2x LED svetlo po stranách hydraulickej ruky. Doplnkovou výbavou svahová výbava: naklápací stĺp hydraulickej ruky a naklápacia mreža.

Zadný štít

motor equus

Sklopný zadný štít slúži ako opora pre pevné zaistenie polohy traktora v teréne pri ťahaní dreva navijakom, alebo aj pri práci s hydraulickou rukou. Tiež slúži ako ochrana traktora pri zvážaní dreva. Základná šírka zadného štítu je 2200 mm.

Predná radlica

motor equus

V doplnkovej výbave je sklopná radlica so zosilnenou spodnou lištou a so zábranami proti prevaleniu guľatiny. Vďaka vysokému zdvihu radlice má traktor veľmi dobrý nábehový uhol, čo je veľkou výhodou pri schádzaní zo strmých svahov. Na výber je niekoľko druhov a šírok radlice. Základná šírka prednej radlice je 2200 mm.

Klanicová nadstavba

motor equus

Nadstavba s nosnosťou až 12 t so štyrmi klanicami a mrežou, odnímateľná v doplnkovej výbave s hydraulickým zdvihom v zadnej časti. Posledný pár klaníc je mechanicky výsuvný (+ 600 mm). Klanice je možné dodať s adaptérmi pre rozšírenie ložnej plochy a adaptérmi pre predĺženie jednotlivých klaníc.

Diaľkové ovládanie

Súčasťou doplnkovej výbavy je diaľkové ovládanie. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, pomocný navijak HAFO, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP. Na výber sú 2 druhy diaľkových ovládaní: EQUUS Teleradio a HBC.

Doplnková výbava

Pneumatiky predná náprava (2x pneu. s doskom)
23.1 - 26 NOKIAN LOGGER KING
28L - 26 ALLIANCE FORESTAR
28L - 26 NOKIAN LOGGER KING

Pneumatiky BOGIE (4x pneum. s diskom)
600/55-26.5 NOKIAN NORDMAN FOREST
600/55-26.5 NOKIAN FOREST KING
710/45-26.5 ALLIANCE FORESTAR
710/45-26.5 NOKIAN NORDMAN FOREST

Kabína
Silnejšie pracovné svetlá LED 8x
Kamera + displej
Cyklovače stieračov
Imobilizér
Funkcia automatickej zmeny riadenia (FNR, L/R) pri otočení sedadla 

Sedadlo
GRAMMER ACTIMO XL – pneumaticky odpružené + opierky + 2.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov
GRAMMER EVOLUTION – pneumaticky odpružené + opierky + 3.500,-
+ vyhrievanie + držiaky joystickov + ventilácia + bedrové dofukovanie
+ 3 smerné odpruženie

Naviják
Ťažná sila 16 t
Väčšia kapacita bubnov (2x160m Ø14mm / 2x180m Ø13mm)
Pomocný navijak HAFO + montáž
Rozšírené funkcie navijaku (rozbeh, dobeh, rýchlosť)
Oceľové valcované laná 2x 115m, Ø14 mm
Oceľové valcované laná 2x 160m, Ø14 mm

Hydraulická ruka
EQUUS HR 140/95 – dvojteleskop, dosah 9,5 m,
zdvihový moment 140 kN, 1x LED svetlo, záves, rotátor, Gripen 035

Drapák Gripen 040
Naklápací stĺp + naklápacia mreža
Dvojité LED svetlo

Predná radlica
Radlica so šírkou 2200 mm + 1x držiak mot. píly
Radlica s vyššou zdvižnou silou (6t)
Planírovacia radlica*
Klepetá (palce) na uchopenie guľatiny
2 skrinky na náradie (*planír. radlica – 1 skrinka)

Diaľkové ovládanie
EQUUS Teleradio - ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP
HBC – ovládanie navijaku, zadného štítu, pojazdu, otáčok motora, motor ŠTART/STOP

Klanicová nadstavba a klembank
Hydraulický zdvih zadnej časti
Adaptéry pre rozšírenie klaníc
Adaptéry pre predĺženie klaníc

Klembank
KLEMBANK 1,6 m2 – otočný, odnímateľný s funkciou automat. dotláčania

Predohrev / nezávislé kúrenie
Motora a kabíny
Motora, kabíny a hydraulického oleja

Ostatné
BIO Balík – bioodbúrateľný hydraulický olej + dodatočný filtračný okruh pre BIO olej
Vývod z kompresora napr. pre dofukovanie pneumatík

- Zmena farby (okrem rámov, prednej radlice a zadného štítu)

V prípade, ak ste Vami požadovanú výbavu nenašli v zozname neváhajte nás kontaktovať!

 

Video prezentácia EQUUS 240 6WDC

no alt
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.