EQUUS 175N 6WDC

EQUUS 175N 6WDC 2023 v2

6-kolesový model lesného traktora EQUUS 175N 6WDC ponúka kombinované využitie. Okrem klanicovej nadstavby pre vyvážanie kratších sortimentov ponúka aj možnosť založenia klembanku na ťahanie dlhého dreva. Tento model je poháňaný motorom CUMMINS B4.5 a je vybavený dvojbubnovým navijakom s ťažnou silou až do 16 t a hydraulickou rukou s dosahom 9.5m.

Názory zákazníkov

 • J

  Ján S.

  Hodnotenie: 5 / 5

  Výborná stabilita traktora. Bogie náprava vzadu nám umožňuje dostať sa takmer hocikde. Traktor využívame aj na ťahanie dlhého dreva aj vyvážanie kratších sortimentov a dokonca aj pílime harvestorovou hlavicou. Odporúčam.

 • R

  Roman M.

  Hodnotenie: 5 / 5

  Som veľmi spokojný. Splnil sa mi sen, posunul som sa ďalej.

 • Reil & Eichinger

  Hodnotenie: 5 / 5

  EQUUS pre mňa predstavuje najlepší pomer cena/kvalita na trhu s lesnou technikou. Výkonný stroj za dobrú cenu.

 • Guifor

  Hodnotenie: 5 / 5

  Výborný lesný traktor s výberom doplnkov a vybavenia. Pevná a robustná konštrukcia pre ťažkú prácu v lese.

Rozmery EQUUS 175N 6WDC

EQUUS 175N 6WDC rozmery

Fotografie EQUUS 175N 6WDC:

Technické parametre a vybavenie EQUUS 175N 6WDC

Video prezentácia EQUUS 175N 6WDC

no alt

Technická špecifikácia

Motor

Motor

Motor CUMMINS je vhodný na prácu v nižších úsporných otáčkach, kedy má najväčšiu silu. Turbodúchadlo navrhnuté spoločnosťou Cummins je kľúčovým komponentom pri dosahovaní výnimočného výkonu a odozvy na rýchlejšie cykly. Nielenže získate vyšší výkon - spotrebujete menej paliva. Architektúra bez EGR znižuje zložitosť, zvyšuje spoľahlivosť a znižuje nároky na priestor chladiaceho systému.

CUMMINS B4.5 Stage V:

Max. výkon: 129 kW (175 PS) pri 2200 ot.
Max. krútiaci moment: 780 Nm pri 1500 ot.
Počet valcov: 4
Objem valcov: 4,5 l
Palivová nádrž: 170 l
Nádrž AdBlue: 37 l

Prevod - transmisia

Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Hydrostat má vysoké brzdné vlastnosti, bez nutnosti používať prevádzkovú brzdu. Hydrostat je doplnený mechanickou dvojrýchlostnou rozvodovkou NAF s možnosťou odpájať zadnú nápravu 6x6/6x2, pre prepravu po pozemných komunikáciách. Hydrostatická transmisia EQUUS má preukázateľne vyššiu účinnosť v rýchlostiach do 18 km/h v porovnaní s 2-hydromotorovou verziou od konkurencie.

Rám

Predný a zadný: zváraný z oceľových plechov S690QL - vysokopevnostná oceľ.
Rámy sú kompletne pozvárané z vysokopevnostnej ocele, ktoré sa podieľajú na vysokej tuhosti a dlhej životnosti stroja. Traktor sa skladá z dvoch samostatných rámov spojených zvislými čapmi a axiálnym ložiskom. Kombinácia zvislých čapov umožňujúceho 43° zalamovanie rámov a axiálneho ložiska umožňujúceho 15° výkyv rámov s funkciou aretácie pomocou dvoch hydraulických valcov.

Nápravy

Typ: NAF pevné / NAF BOGIE
Nápravy nemeckého výrobcu NAF sú jednotkou v lesných strojoch. My sme vsadili na ťažkú radu už v základe, bez príplatku. Nápravy majú 100% mechanickú uzávierku, zvlášť pre prednú a zvlášť pre zadnú nápravu. Prevádzková aj parkovacia brzda sú umiestnené v olejovej náplni vo vnútri nápravy. Prevádzková dvojokruhová brzda je riadená hydraulickým systémom REXROTH. Parkovacia brzda je mechanicky zaistená, ktorá sa elektro-hydraulicky odisťuje. Pri poruche tlaku sa automaticky aktivuje, zabrzdí stroj.

Pracovná hydraulika

Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3/ot., s výkonom 286 l/min pri 2200 ot. Maximálny pracovný tlak je 350 bar.

Riadenie systému zabezpečuje ETL určené na sledovanie momentálneho výkonu spaľovacieho motora, nezaťažuje a neznižuje otáčky spaľovacieho motora pri záťaži.

Kabína

Kabína vo vlastnej produkcii EQUUS je zárukou najvyššej bezpečnosti pre operátora. Na rozdiel od konkurencie, bezpečnostné skúšky kabíny EQUUS sú vykonávané v kategórii T1a, a preto musia spĺňať až o 75% prísnejšie podmienky skúšok ROPS, FOPS a OPS. Kabína traktorov EQUUS je odhlučnená, vyklápacia smerom k motoru, čo umožňuje pri servise ľahký prístup z obidvoch strán traktora. Kabína má bezpečnostné dymové sklá s 20% odrazom slnečných lúčov. Kabína poskytuje operátorovi ergonomické pracovné prostredie a dobrý výhľad na všetky strany. Má najnižšie uloženie od zeme pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie a to pri zachovaní vynikajúcej priechodnosti stroja. Dvere sú z obidvoch strán traktora. V základnej výbave je klimatizácia Webasto s kúrením, osvetlenie vo vnútri kabíny, rádio s bluetooth – handsfree a mechanicky odpružená sedačka (na želanie je aj sedačka pneumaticky odpružená, s vyhrievaním, ventiláciou a bedrovým dofukovaním). V základnej výbave je elektricky otočné pracovisko 315° s brzdením v každej polohe s plynovým a brzdovým pedálom na otočnej podlahe sedačky.

Naviják

Dvojbubnový navijak vlastnej výroby má v základnej výbave prevodovku s čelným ozubením, čo predstavuje úplnú špičku medzi lesníckymi navijakmi. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS, ktorý sa automaticky reguluje za účelom zefektívnenia práce. Navijak má ťažnú silu 10 t s možnosťou navýšenia na 16 t. Kapacita bubnov 2 x 115 – 160 m (Ø14 mm). Navijak je dvojrýchlostný s maximálnou rýchlosťou 1,35 m/s.

Špeciálnou výbavou na želanie je pomocný navijak HAFO, ktorý slúži na vytiahnutie ťažkého oceľového lana prostredníctvom nylonového lanka ku kmeňom stromov. Celková dĺžka nylonového lanka môže byť až 350 m. V doplnkovej výbave nájdete aj možnosť inštalácie špeciálnych funkcii pri používaní navijaku a to plynulý rozbeh navíjania, dobeh navíjania a nastavovanie rýchlosti navíjania aj odvíjania. Ďalšou novinkou je prítlačný valček v bubne navijaku, ktorý slúži ako ukladač lana, vďaka čomu sa lano pri navíjaní ukladá do pravidelných závitov, výsledkom čoho je dlhšia životnosť lana.

Hydraulická ruka

Hydraulické ruky EQUUS vlastnej konštrukcie predstavujú ťažkú triedu hydraulických rúk určené do náročných prevádzkových podmienok. Ich robustná konštrukcia umožňuje nielen manipuláciu, ale aj ťahanie dreva. Zamerali sme sa na dlhú životnosť a jednoduchú údržbu a servis. Každú funkciu hydraulickej ruky je možné individuálne nastaviť; rýchlosť, rozbehové a dobehové rampy, senzitivi-tu-citlivosť Joystickov a iné funkcie.

Hydraulické ruky sú s dvojitým teleskopom a dosahom 9.5m. Zdvihový moment 120 kN alebo 140 kN. Hydraulická ruka môže mať plávajúcu polohu pre potrebu ju položiť na drevo pri vyvážaní a pod. Súčasťou hydraulickej ruky sú rotátor, záves a drapák Gripen 035. V doplnkovej výbave nájdete svahovú výbavu: naklápací stĺp hydraulickej ruky ako aj naklápaciu mrežu. Na požiadanie je možné dodať záves s dvojitou brzdou a rôzne typy drapákov. Súčasťou výbavy hydraulickej ruky je opierka kmeňov a 1x LED svetlo na osvetlenie drapáku, za príplatok je 2x LED svetlo po stranách hydraulickej ruky.

Zadný štít

Sklopný zadný štít je vyrobený z vysokopevnostného materiálu. Horná hrana štítu je vybavená úchytmi pre úväzky. V zadnej časti sú umiestnené extrémne silné sférické lanové kladky. V doplnkovej výbave je hydraulický zdvih kladiek / košiny. Základná šírka zadného štítu je 2200 mm.

Zverný oplen (klembank)

Doplnkovou výbavou je odnímateľný zverný oplen (klembank) vlastnej výroby. Hydraulickými valcami ovládané kliešte slúžia ako zásobník pri bezúväzkovom ťahaní dreva. Štandardom klembanku je funkcia automatického dotláčania klieští, čo zaisťuje, že drevo je pri ťahaní vždy silno uchopené. Klembank má ložnú plochu 1,6 m2.

Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie HBC je šikovné a praktické obzvlášť vhodné na použitie v lesníctve. Pomocou diaľkového ovládania je možné používať všetky funkcie navijaku, zadný štít, otáčky motora, motor ŠTART/STOP.

Doplnková výbava

Pneumatiky
PREDNÁ NÁPRAVA: 23.1 - 26 NOKIAN FOREST min. šírka 2635 mm
BOOGIE: ALLIANCE FOREST 600/55-26.5 20PR 172A2/165A8 TL FORESTAR 343

NOKIAN FOREST 600/55-26.5 20PR NORDMAN FOREST TRS SF TT
NOKIAN FOREST 600/55-26.5 20PR FOREST KING TRS2 SF TT

Záberové REŤAZE EQUUS green line*, (made by RUD)
EQUUS TA14 ( blato +skaly) 14 mm 23.1-26
EQUUS TA16 ( blato +skaly) 16 mm 23.1-26
EQUUS BD20-16 ( blato ) 16 mm 23.1-26
EQUUS reťaze pre boogie

 

Kabína
Klimatizácia
Rádio MP3/USB/Bluetooth
Zadná kamera – cúvacia
Cyklovač stieračov
Imobilizér
Aretácia rámu

Predohrev/Nezávislé kúrenie
- motora a kabíny
- motora, kabíny a hydraulického oleja

Sedadlo

GRAMMER ACTIMO XL
- pneumaticky odpružené + opierky + vyhrievanie + držiaky joystickov
GRAMMER EVOLUTION
- pneumaticky odpružené + opierky + vyhrievanie + držiaky joystickov +
+ ventilácia + bedrové dofukovanie + 3 smerné odpruženie

 

 

Naviják
Ťažná sila navijaku až 15 t
Reťazové úväzky 2x2,5m + klzáky 2x3ks

 

 

 

Hydraulická ruka

Osvetlenie hydraulickej ruky
Opierka hydraulickej ruky

Predpríprava pre inštaláciu harvestorovej hlavice
Možnosť objednať rôzne typy drapákov
(alebo stínacích hláv) od spoločnosti Gripen

 

 

 

Diaľkové ovládanie B&B Telenot
- pre navijak
- pre navijak a pojazd

BIO-BALÍK
Bioodbúrateľný hydraulický olej + dodatočný filtračný okruh pre BIO olej

 

 

Vývod
- bez pojazdu (na zatáčanie oja)
- na pojazd (záleží od vlečky)

Ťažné zariadenie
– manuálne
– automatické

 

Predná radlica
Zuby (drapáky) na prednej radlici
Skrinky na náradie na prednej radlici
Držiak na motorovú pílu

Harvestorová hlavica
- NISULA 500 H,C
- NISULA 555 H,C
- SP 461 LF
- SP 561 LF

 

Ostatné

Zmena farby (okrem rámov, prednej radlice a zadného štítu)
Fun-Drive chladenie

 

V prípade, ak ste Vami požadovanú výbavu nenašli v zozname, neváhajte nás jednoducho kontaktovať!

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať