• SK EN DE FR

EQUUS 240 6WDC

6-kolový model stroja EQUUS 240 6WDC ponúka kombinované využitie. Okrem založenia klembanku na ťahanie dlhého dreva ponúka aj možnosť osadenia klanicovej nadstavby pre vyvážanie kratších sortimentov. EQUUS 240 6WDC so silnejším motorom VOLVO PENTA vybavený dvojbubnovým navijakom s ťažnou silou až do 16 t. Tento model ponúkame v kratšej (SHORT) a dlhšej (LONG) verzii.

Lesný kolesový traktor EQUUS 2406WDC, ktorého hlavnými atribútmi sú robustnosť, šetrnosť a spoľahlivosť. Stroj s jednoduchou obsluhou bez zbytočných elektronických komponentov, ktorý spĺňa súčasné náročné kritériá, vybavený najmodernejším hydrostatom s perfektne zvládnutým chladením umožňuje kombináciu vysokovýkonného lesného stroja s možnosťou presunu po cestných komunikáciách rýchlosťou 40 km/h do vzdialenosti viac ako 100 km! Najnižšie ťažisko v danej triede ho predurčuje na prácu v tých najnáročnejších terénoch.

Základné miery:

Dĺžka: 8925 mm
Šírka: 2635 mm
Výška: 3510 mm ku klanici, 3440 mm k hydrulickej ruke
Svetlá výška: 560 mm
Hmotnosť: 17.240 kg

Vizualizácia EQUUS 240 6WDC

Fotografie EQUUS 240 6WDC:

Technická špecifikácia EQUUS 240 6WDC

Motor

Motor

EQUUS 240 6WDC so silnejším motorom VOLVO PENTA TAD583VE Stage V 4-valec.

Typ: VOLVO PENTA TAD583VE Stage V 4-valec
Výkon: 175kW (238PS) pri 2300rpm
Krútiaci moment: 950Nm pri 1300rpm
Druh: naftový, s priamym vstrekovaním paliva (Electronic Common Rail)
Počet valcov: 4
Objem valcov: 5,1 l
Palivová nádrž: 170 l
Nádrž AdBlue®: 25 l

Prevodovka - riešenie s hydrostatickým prevodom

Prevodovka - riešenie s hydrostatickým prevodom

Hydrostaticko-mechanický pohon EQUUS s jedným veľkoobjemovým hydromotorom so 45° stupňovou technológiou, je výberom najvyššej ekonomiky prevádzky počas práce. Používajú sa 3 prevádzkové módy pre celý rozsah prác. Hydrostat má vysoké brzdné vlastnosti, bez nutnosti používať prevádzkovú brzdu. Hydrostat je doplnený mechanickou dvojrýchlostnou rozvodovkou NAF s možnosťou odpájať zadnú nápravu 6x6/6x2, pre prepravu po pozemných komunikáciách. Vďaka hydrostatu s perfektne zvládnutým chladením sa traktor dokáže presúvať po ceste rýchlosťou až 32 km/h vpred aj vzad. Pre stroje, kde sa očakáva, že sa bude prevažný čas pracovať v rýchlostiach vyšších ako 18 km/h ako hlavne v komunále, v poľnohospodárstve sa odporúča použiť dvoj-hydromotorovú verziu hydrostatu tiež nazývanú Twin Power.

Prevod: Hydrostatický prevod s 3 automatickými módmi a s 2 mechanickými prevodmi (korytnačka-zajac) v rozvodovej skrini, max. rýchlosťou 32km/h vpred aj vzad. Rozvodová skriňa je s možnosťou odpájania zadnej nápravy 4x4/4x2.

Vlastnosti: Hydrostat je nízkootáčkový a nízkotlaký, t.j. zvýšením objemu hydromotora a znížením objemu prevodovky sme dosiahli najlepšiu účinnosť . S našim traktorom sa môžete dopravovať po cestných komunikáciách bez obavy z prehriatia motora a hydraulického systému a to rýchlosťou až 32 km/h! Hydrostat sa správa ako štandardná prevodovka - nespomalí pri zaťažení.

Rýchlosti:

I – korytnačka: Rozsah rýchlosti 0-14 km/h Vám umožní pri ťahaní dreva držať motor v rozsahu, keď má najvyššiu účinnosť a výkon – to vedie k zníženej spotrebe a zvýšenej životnosti!
II – zajac: Rozsah rýchlosti 0-32 km/h je určený pre pohodlnú prepravu nielen po cestnýh komunikáciách.

Kabína EQUUS

Kabína EQUUS

Kabína vo vlastnej produkcii EQUUS je zárukou najvyššej bezpečnosti. Na rozdiel od konkurencie, kde lesné traktory spadajú do kategórie pracovné stroje – PS, lesné traktory EQUUS spadajú do kategórie T1a, a preto musia spĺňať oveľa náročnejšie kritériá. V prípade kabíny sú to až o 75% prísnejšie podmienky skúšok ROPS, FOPS a OPS. Kabína traktorov EQUUS je odhlučnená, vyklápacia smerom k motoru, čo umožňuje pri servise ľahký prístup z obidvoch strán traktora. Kabína má bezpečnostné tónované sklá s 20% odrazom slnečných lúčov. Kabína poskytuje operátorovi ergonomické pracovné prostredie a dobrý výhľad na všetky strany. Má najnižšie uloženie od zeme pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie a to pri zachovaní vynikajúcej priechodnosti stroja. Dvere sú z obidvoch strán traktora. V základnej výbave je klimatizácia Webasto s kúrením, osvetlenie vo vnútri kabíny, rádio s bluetooth – handsfree a mechanicky odpružená sedačka (na želanie je aj sedačka pneumaticky odpružená, s vyhrievaním, ventiláciou a bedrovým dofukovaním). V základnej výbave je elektricky otočné pracovisko 315° s brzdením v každej polohe s plynovým a brzdovým pedálom na otočnej podlahe sedačky.

Dôležité informácie ako teplota chladiacej kvapaliny, hydraulického oleja, tlak motorového oleja, otáčky spaľovacieho motora, zapnutie uzávierok, ako aj načítavanie chýb sú prehľadne zobrazované na dvoch komunikačných displejoch. Nechýba nastavovanie parametrov všetkých funkcii hydraulickej ruky s možnosťou uloženia pre 4 operátorov. Špeciálnou výbavou na želanie je aj naprogramovanie zmeny logiky FNR a L/R pri otočení sedačky k zadnému oknu. Na ovládanie radlice slúži proporcionálny joystick Danfoss s tlačidlami pre ovládanie zadného štítu a riadenia traktora. Na ovládanie navijaku, uzávierok, odpájania zadnej nápravy slúžia tlačidlá pri lakťových opierkach. V základnej výbave je 8 pracovných LED svetiel základných, za príplatok 8x silnejších LED svetiel. V doplnkovej výbave ďalej nájdete možnosť montáže kamery so 7´´displejom s vysokým rozlíšením a nočným videním, ďalej cyklovače stieračov pre možnosť nastavenia intenzity stierania a imobilizér.

V doplnkovej výbave je Predohrev / nezávislé kúrenie motora, kabíny aj hydraulického oleja – programovateľné teplovodné kúrenie pre vysoký teplotný komfort zvlášť vhodné pre náročné podmienky zimnej prevádzky.

Nápravy

Nápravy

Typ: NAF
Nápravy nemeckého výrobcu NAF sú jednotkou v lesných strojoch. My sme vsadili na ťažkú radu už v základe, bez príplatku. Predná aj zadná sú rovnakého typu, čo do budúcna prinesie výhodu zameniteľnosti. Nápravy majú 100% mechanickú uzávierku, zvlášť pre prednú a zadnú nápravu. Prevádzková aj parkovacia brzda sú umiestnené v olejovej náplni vo vnútri nápravy. Prevádzková dvojokruhová brzda je riadená hydraulickým systémom Rexroth. Parkovacia brzda je mechanicky zaistená, ktorá sa elektro-hydraulicky odisťuje. Pri poruche tlaku sa automaticky aktivuje, zabrzdí stroj.

Rám

Rám

Predný a zadný: zváraný z oceľových plechov S690QL - vysokopevnostná oceľ 700 N/mm2.

Rámy sú kompletne pozvárané s vysokopevnostnej ocele, ktoré sa podieľajú na vysokej tuhosti a dlhej životnosti stroja. Traktor sa skladá z dvoch samostatných rámov spojených zvislými čapmi a axiálnym ložiskom. Kombinácia zvislých čapov umožňujúceho 43º zalamovanie rámov a axiálneho ložiska umožňujúceho 15º výkyv rámov. Funkcia blokácie výkyvu rámov pomocou dvoch zvislých hydraulických valcov.

Naviják EQUUS 2BN

Dvojbubnový navijak vlastnej výroby má v základnej výbave prevodovku s čelným ozubením. Jeho jednoduchá konštrukcia a kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti bez veľkých nárokov na údržbu. Navijak je poháňaný regulačným hydromtorom DANFOSS, ktorý sa automaticky reguluje za účelom zefektívnenia práce. Navijak má ťažnú silu 10 t s možnosťou navýšenia na 16 t. Kapacita bubnov 2 x 115 – 180 m.

Špeciálnou doplnkovou výbavou na želanie je pomocný navijak HAFO, ktorý slúži na vytiahnutie ťažkého oceľového lana prostredníctvom nylonového lanka ku kmeňom stromov. Celková dĺžka nylonového lanka je až 350 m. V doplnkovej výbave nájdete aj možnosť inštalácie špeciálnych funkcii pri používaní navijaku a to plynulý rozbeh navíjania, dobeh navíjania a nastavovanie rýchlosti navíjania aj odvíjania. Samozrejmosťou je možnosť zakúpenia kvalitných oceľových valcovaných lán rôznych hrúbok a taktiež klzné spony a úväzky

Pracovná hydraulika - LOAD SENSING

Hydraulický systém Load Sensing je poháňaný axiálnym piestovým čerpadlom DANFOSS 130 cm3, s výkonom 286 l/min pri 2200 rpm. Maximálny pracovný tlak je 350 bar.

Riadenie systému zabezpečuje ETL určené na sledovanie momentálneho výkonu spaľovacieho motora, nezaťažuje a neznižuje otáčky spaľovacieho motora pri záťaži.

Hydraulická ruka

Hydraulická ruka

Hydraulická ruka EQUUS vlastnej konštrukcie je určená na manipuláciu aj na približovanie drevnej hmoty. Po skúsenostiach z minulosti sme sa zamerali na dlhú životnosť a ľahkú servisovateľnosť. Máme k dispozícii celú radu dĺžok, uhlov natáčania a prevedení. Každú funkciu hydraulickej ruky je možné individuálne nastaviť; rýchlosť, rozbehové a dobehové rampy, senzitivitu-citlivosť Joystickov a iné funkcie. Hydraulická ruka môže mať plávajúcu polohu pre potrebu ju viezť na vleku a pod. Máme len Hydraulické ruky v ťažkej rade, chceme sa vyvarovať problémom že bude používaná inak ako je deklarovaná a následne poškodená.

Hydraulická ruka vlastnej výroby s dvojitým teleskopom, so zdvihovým momentom až 120 kN (v doplnkovej výbave až 140 kN), dosah 9,5 m, rozvádzač a 2 proporcionálne joysticky.

Drapák Gripen 035 s plochou 0,35 m2 a s max. otvorením 1880 mm. Na požiadanie je možné dodať záves s dvojitou brzdou a rôzne typy drapákov. V základe je 1x LED svetlo zabudované v tele hydraulickej ruky na osvetlenie drapáku, za príplatok je 2x LED svetlo po stranách hydraulickej ruky. Doplnkovou výbavou svahová technológia: naklápací stĺp hydraulickej ruky a naklápacia mreža.

 

Zadný štít a predná radlica

Zadný štít a predná radlica

Sklopný zadný štít slúži ako opora pre pevné zaistenie polohy traktora v teréne pri ťahaní dreva navijakom, alebo aj pri práci s hydraulickou rukou. Tiež slúži ako ochrana traktora pri zvážaní dreva. Základná šírka zadného štítu je 2200 mm.

Predná radlica: Sklopná radlica so zosilnenou spodnou lištou a so zábranami proti prevaleniu guľatiny. Vďaka vysokému zdvihu radlice má traktor veľmi dobrý nábehový uhol, čo je veľkou výhodou pri schádzaní zo strmých svahov. Na výber je niekoľko druhov a šírok radlice. Základná šírka prednej radlice je 2200 mm.

Klembank

Klembank

Základnou výbavou zadného štítu je zverný oplen (klembank) vlastnej výroby. Hydraulickými valcami ovládané kliešte slúžia ako zásobník pri bezúväzkovom ťahaní dreva. Štandardom klembanku je funkcia automatického dotláčania klieští, čo zaisťuje, že drevo je pri ťahaní vždy silno uchopené. Klembank je odnímateľný rýchloupínačom a má nominálnu ložnú plochu 1,6 m2.

Klanicová nadstavba

Nadstavba s nosnosťou až 12 t so štyrmi klanicami a mrežou, odnímateľná s hydraulickým zdvihom v zadnej časti. Posledný pár klaníc je mechanicky výsuvný (+ 600 mm). Klanice je možné dodať s adaptérmi pre rozšírenie ložnej plochy a adaptérmi pre predĺženie jednotlivých klaníc.

Doplnková výbava

Pneumatiky
PREDNÁ NÁPRAVA: 23.1 - 26 NOKIAN FOREST min. šírka 2635 mm
BOOGIE: ALLIANCE FOREST 600/55-26.5 20PR 172A2/165A8 TL FORESTAR 343

NOKIAN FOREST 600/55-26.5 20PR NORDMAN FOREST TRS SF TT
NOKIAN FOREST 600/55-26.5 20PR FOREST KING TRS2 SF TT

Záberové REŤAZE EQUUS green line*, (made by RUD)
EQUUS TA14 ( blato +skaly) 14 mm 23.1-26
EQUUS TA16 ( blato +skaly) 16 mm 23.1-26
EQUUS BD20-16 ( blato ) 16 mm 23.1-26
EQUUS reťaze pre boogie

 

Kabína
Klimatizácia
Rádio MP3/USB/Bluetooth
Zadná kamera – cúvacia
Cyklovač stieračov
Imobilizér
Aretácia rámu

Predohrev/Nezávislé kúrenie
- motora a kabíny
- motora, kabíny a hydraulického oleja

Sedadlo

GRAMMER ACTIMO XL
- pneumaticky odpružené + opierky + vyhrievanie + držiaky joystickov
GRAMMER EVOLUTION
- pneumaticky odpružené + opierky + vyhrievanie + držiaky joystickov +
+ ventilácia + bedrové dofukovanie + 3 smerné odpruženie

 

 

Naviják
Ťažná sila navijaku až 15 t
Reťazové úväzky 2x2,5m + klzáky 2x3ks

 

 

 

Hydraulická ruka

Osvetlenie hydraulickej ruky
Opierka hydraulickej ruky

Predpríprava pre inštaláciu harvestorovej hlavice
Možnosť objednať rôzne typy drapákov
(alebo stínacích hláv) od spoločnosti Gripen

 

 

 

Diaľkové ovládanie B&B Telenot
- pre navijak
- pre navijak a pojazd

BIO-BALÍK
Bioodbúrateľný hydraulický olej + dodatočný filtračný okruh pre BIO olej

 

 

Vývod
- bez pojazdu (na zatáčanie oja)
- na pojazd (záleží od vlečky)

Ťažné zariadenie
– manuálne
– automatické

 

Predná radlica
Zuby (drapáky) na prednej radlici
Skrinky na náradie na prednej radlici
Držiak na motorovú pílu

Harvestorová hlavica
- NISULA 500 H,C
- NISULA 555 H,C
- SP 461 LF
- SP 561 LF

 

Ostatné

Zmena farby (okrem rámov, prednej radlice a zadného štítu)
Fun-Drive chladenie

 

V prípade, ak ste Vami požadovanú výbavu nenašli v zozname, neváhajte nás jednoducho kontaktovať!

Na stiahnutie

Video prezentácia EQUUS 175N 6WDC

no alt
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.

EQUUS 135